Fasolka szparagowa zapiekana w boczku
Taka fasolka szparagowa zapiekana w boczku to zarówno świetna przekąska jak i dodatek do obiadu. Czyli można ją po prostu jeść samodzielnie, właśnie w ramach przekąski, albo np. z ziemniakami i sadzonym jajkiem czy kotletem. Zrobiłem ją w dwóch wersjach, z takim prawdziwym boczkiem i z wegetariańską imitacją boczku. Ania potwierdza, że wersja z boczkiem była świetna. Ja to samo mogę powiedzieć o wersji wegetariańskiej. A najlepsze jest to, że nie ma potrzeby czekania na sezon na fasolkę, bo równie dobra jest mrożona. Więc można cieszyć się tym przysmakiem cały rok.
kilkanaście plastrów boczku
koperek
Fasolkę gotujemy w wodzie z dodatkiem łyżeczki soli i łyżeczki cukru przez 10 minut. Odlewamy i zostawiamy na durszlaku do wystudzenia. Następnie bierzemy po kilka fasolek (około 7-8) i zawijamy w plaster boczku. Układamy na blasze piekarnika wyłożonej papierem do pieczenia. Pieczemy 30 minut w 180 stopniach, grzałki góra-dół. Podajemy posypane drobno posiekanym koperkiem.
Smacznego!
Polecam również nasz przepis na pastę do smarowania pieczywa z pieczonej papryki.
PRZEPIS NA FASOLKĘ SZPARAGOWĄ ZAPIEKANĄ W BOCZKU
Fasolka szparagowa zapiekana w boczku – składniki:
ok. 500 g fasolki szparagowejkilkanaście plastrów boczku
koperek
Fasolka szparagowa zapiekana w boczku – wykonanie:
Jeśli używamy świeżej fasolki, to najpierw ucinamy końcówki. W mrożonej fasolce już nie trzeba tego robić, ona jest już gotowa do obróbki termicznej.Fasolkę gotujemy w wodzie z dodatkiem łyżeczki soli i łyżeczki cukru przez 10 minut. Odlewamy i zostawiamy na durszlaku do wystudzenia. Następnie bierzemy po kilka fasolek (około 7-8) i zawijamy w plaster boczku. Układamy na blasze piekarnika wyłożonej papierem do pieczenia. Pieczemy 30 minut w 180 stopniach, grzałki góra-dół. Podajemy posypane drobno posiekanym koperkiem.
Smacznego!
Polecam również nasz przepis na pastę do smarowania pieczywa z pieczonej papryki.
A tak wygląda fasolka zawinięta w wegetariański (a w zasadzie nawet wegański) "boczek" |
Komentarze
Prześlij komentarz
Dziękuję, że tutaj jesteś. Zostaw komentarz, napisz, co sądzisz o blogu czy o tym konkretnym przepisie. Nie zostawiaj natomiast w komentarzu linków (ani do swojej strony, ani do żadnej innej) - chyba, że kontekst rozmowy tego wymaga. Jeśli interesuje Cię zareklamowanie się na blogu, to po prostu zajrzyj do zakładki "Współpraca".