Print Friendly and PDF

Kotlety ruskie

www.chleby.info

Nie samymi chlebami człowiek żyje, czasem przydałoby się też jakieś danie obiadowe. A że zwykle staram się żeby na blogu było moje autorskie przepisy, to stale muszę coś nowego wymyślać. Zatem gdy tak ostatnio dumałem nad obiadem, wpadłem na pomysł tych kotletów. Tak sobie pomyślałem, że ciekawe co by było, gdyby farsz z ruskich pierogów przerobić na kotlety. W mojej głowie ułożyło się to w całkiem fajną potrawę i całkiem fajny przepis. Aż z ciekawości postanowiłem sprawdzić co mi wyskoczy jak w gogle wpiszę frazę „kotlety ruskie” – bo tak właśnie je nazwałem. I wiecie co? Okazało się, że to wcale nie ja wymyśliłem, one są powszechnie znane! Cóż… Naprawdę ciężko jest wymyślić coś, na co nikt inny jeszcze nie wpadł. No nic, w każdym razie przepis sam wymyśliłem, a dopiero później odkryłem go w internecie.

www.chleby.info

PRZEPIS NA KOTLETY RUSKIE

Kotlety ruskie – składniki:

2 kg ziemniaków
500 g twarogu (tłustego lub półtłustego)
3-4 nieduże cebule (ok. 500 g)
2 łyżeczki soli
1-2 łyżeczki pieprzu
2 jajka
2 łyżki bułki tartej
Na panierkę: bułka tarta, 2-3 jajka
Olej do smażenia

www.chleby.info

Kotlety ruskie – wykonanie:

Ja lubię robić duże porcje, od razu na zapas. Jemy tyle ile zjemy, a resztę mrożę. I mamy na kiedy tam chcemy. Wystarczy rozmrozić, dogotować ziemniaki i obiad gotowy. Więc jeśli nie preferujecie takiego systemu to śmiało możecie zrobić z połowy porcji czy nawet jednej trzeciej. Mi wyszło 38 kotletów.

Ziemniaki obieramy, kroimy na kawałki, gotujemy w osolonej wodzie. Po ugotowaniu odcedzamy, miażdżymy tłuczkiem do ziemniaków na gładką masę.

Cebulę kroimy w kostkę i dusimy na patelni. Ja lubię długo duszoną na bardzo malutkim ogniu, dlatego u mnie duszenie trwa nie krócej niż 30 minut.

www.chleby.info

Uduszoną cebulę dodajemy do ziemniaków. Dodajemy również twaróg, jajka, pieprz (ja lubię wyraziste smaki więc dodałem 2 łyżeczki, ale może zacznijcie od jednej i spróbujcie czy Wam pasuje) i 2 łyżki bułki tartej. Znowu przy pomocy tłuczka do ziemniaków łączymy wszystko na jednolitą gładką masę.

Przygotowujemy dwa talerze: jeden z rozbełtanymi jajkami, drugi z bułką tartą. I postępujemy jak przy tradycyjnych kotletach mielonych: z farszu formujemy niewielkie kotlety, maczamy w jajku, obtaczamy w bułce i smażymy po około 5 minut z każdej strony na średnim ogniu. Aż będą rumiane.

Smacznego!

Polecam również nasz przepis na kotlety z boczniaków.

www.chleby.info

Komentarze

  1. Ten przepis to totalny strzał w dziesiątkę. Kotleciki wyszły przepyszne. Nigdy nie jadłam kotletów w takim stylu. Na pewno zagoszczą one na moim stole częściej. Lubię takie nowości. W dodatku przepis nie jest skomplikowany, a to dodatkowy plus :).

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję, że tutaj jesteś. Zostaw komentarz, napisz, co sądzisz o blogu czy o tym konkretnym przepisie. Nie zostawiaj natomiast w komentarzu linków (ani do swojej strony, ani do żadnej innej) - chyba, że kontekst rozmowy tego wymaga. Jeśli interesuje Cię zareklamowanie się na blogu, to po prostu zajrzyj do zakładki "Współpraca".

Popularne posty