Print Friendly and PDF

Fasolka szparagowa na ostro z duszoną cebulą

www.chleby.info

Sezon na fasolkę szparagową w zasadzie już minął. Cóż, sezonowych potraw i warzyw jest tyle, że nie wyrobiliśmy się z pokazaniem Wam wszystkich naszych pomysłów. Ale w zasadzie nic straconego. Możecie kupić mrożoną fasolkę szparagową. Naprawdę wcale nie jest gorsza od świeżej, a poza sezonem i tak nie ma wyjścia. Jest tak samo dobra, a po części nawet lepsza, bo nie musicie już tracić czasu na obcinanie końcówek. Wszystko macie już umyte i przygotowane. A mrożenie to – obok suszenia – najzdrowszy sposób konserwacji żywności. Używany zresztą przecież przez każdego na co dzień. Bo czy jest ktoś, kto nie ma i nie używa zamrażalnika?

www.chleby.info

Tak więc właśnie zachciało mi się fasolki. Ale nie takiej tradycyjnej z masłem i bułka tartą (chociaż taka oczywiście też uwielbiam). Jakiejś innej. Pomyślałem więc co tak naprawdę lubię. Cebulę duszona lubię. Aromat czosnku też lubię. Czasami jak jest pikantne też lubię (a teraz akurat miałem ochotę). I masło. Masło też lubię. Jak wszystko pływa w maśle lubię. Zatem raz-dwa pomyślałem i powstał ten przepis. I możecie mi wierzyć, że jest dobry. Naprawdę bardzo dobry.

www.chleby.info

PRZEPIS NA FASOLKĘ SZPARAGOWĄ NA OSTRO Z DUSZONĄ CEBULĄ

Fasolka szparagowa na ostro z duszoną cebulą – składniki:

500-700 g fasolki szparagowej
1 cebula (150-200 g)
4 ząbki czosnku
1 pikantna papryka
100 g masła
Pół pęczka szczypiorku
Pół pęczka natki pietruszki
Sól, cukier

Fasolka szparagowa na ostro z duszoną cebulą – wykonanie:

Zaczynamy od duszenia cebuli. Czyli cebulę kroimy w drobną kostkę, na patelni rozpuszczamy masło, wrzucamy cebulę, mieszamy żeby cała pokryła się masłem i dusimy na najmniejszej mocy palnika. Do cebuli wyciskamy przez praskę czosnek. Pikantną paprykę bardzo drobno kroimy i też dorzucamy na patelnię. Szczypiorek i natkę drobno siekamy i też na patelnię. Mieszamy i dusimy na najmniejszej mocy palnika przez cały czas przygotowywania fasoli. Mieszamy co kilka minut.

Fasolę myjemy i obcinamy końcówki jeśli używacie świeżej. Jeżeli mrożonej, to macie ją już umytą i bez końcówek. Wstawiamy na ogień garnek wody osolony łyżeczką soli i posłodzony łyżeczką cukru (zawsze używam cukru do gotowania warzyw strączkowych, to poprawia ich smak).

Fasole wrzucamy na wrzątek i gotujemy do miękkości. Potrwa to pewnie jakieś 15 minut. W czasie przygotowywania fasoli cebula powinna już być idealnie uduszona. Ugotowaną fasolę odcedzamy, nakładamy na talerze, a na wierzch wykładamy z patelni cebulę z masłem.

Bardzo możliwe, że po zjedzeniu fasoli zostanie Wam na dnie talerza trochę cebuli pływającej w maśle. Na taką okoliczność przygotujcie sobie kawałek świeżego pieczywa i przy jego pomocy wygarnijcie te resztki z dna. Powiem Wam szczerze, że sam nie wiem co lubię bardziej: sam obiad w postaci fasoli czy właśnie te wygarnianie resztek pieczywem. To jest naprawdę pyszne!

Smacznego!

Polecamy również nasz przepis na poduszeczki z ciasta francuskiego z farszem szpinakowo-pieczarkowym.

www.chleby.info

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję, że tutaj jesteś. Zostaw komentarz, napisz, co sądzisz o blogu czy o tym konkretnym przepisie. Nie zostawiaj natomiast w komentarzu linków (ani do swojej strony, ani do żadnej innej) - chyba, że kontekst rozmowy tego wymaga. Jeśli interesuje Cię zareklamowanie się na blogu, to po prostu zajrzyj do zakładki "Współpraca".

Popularne posty