Print Friendly and PDF

Bułki pszenne

bułki pszenne

Zwykłe, najprostsze na świecie bułki pszenne. Zwykłe, ale pyszne. Bo domowe :) Wieczór późny był, jakoś tak dochodziła 21, a ja przypomniałem sobie, że na jutro na śniadanie pieczywa nawet żadnego nie ma. Dzień cały pracowałem, zmęczony byłem paskudnie i prawdę mówiąc już mi się oczy kleiły i myślałem tylko o łóżku. Ale nie, przecież pieczywo trzeba jeszcze zrobić. Booosz... No nie ma rady, zrobić trzeba i już. Pomyślałem więc o czymś naprawdę prostym. Żeby zrobić i iść spać. I tak oto powstały te bułki. Zwykłe pszenne bułki. Naprawdę smaczne. Teraz, gdy to piszę, zajadam się nimi na śniadanie i popijam kawą :)
     
500 g mąki pszennej typ 550 (lub 650)
140 ml mleka
140 ml wody
15 g świeżych drożdży
40 g masła
2 łyżeczki soli
1 łyżeczka cukru

Zwykle masło rozpuszczam w rondelku, z drożdży robię rozczyn rozpuszczając je w wodzie i łyżce mąki, itp... Ale jak już pisałem padałem na twarz i postanowiłem iść na skróty. Po prostu masło (było w miarę miękkie już) pokroiłem na kawałki i wszystkie składniki od razu połączyłem ze sobą. Jak się finalnie okazało bułki wyszły doskonałe więc chyba nic złego nie zrobiłem :)
Ciasto wyrabiamy przez 15 minut, aż będzie gładkie i elastyczne. I zostawiamy w ciepłym miejscu pod przykryciem na godzinę do wyrośnięcia. Po tym czasie znowu przez parę sekund wyrabiamy ciasto i dzielimy na 9 równych części. I z każdej z nich formujemy bułki. Kładziemy na blasze do pieczenia (wyłożonej papierem do pieczenia) i każdą z bułek nacinamy tępą stroną noża prawie do samego spodu. Oprószamy mąką, przykrywamy ściereczką i zostawiamy do wyrośnięcia na 40 minut.
Nagrzewamy piekarnik do 200 stopni i pieczemy bułki 10 minut na grzałkach góra-dół, a potem kolejne 10 minut na termoobiegu.
Studzimy na kratce i zjadamy :)

Smacznego!

Komentarze

  1. Swietny przepis, juz spisalam i bede piec w najblizszych dniach:) Pozdrawiam i dziekuje:)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Polecamy się na przyszłość, również pozdrawiamy i dziękujemy :)

      Usuń
  2. Wyglądają bardzo apetycznie i na pewno są smaczne. Ja również chcę je upiec :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Świetne bułki. W moim piekarniku wystarczyło pięć 15 minut Góra-dół i bez termobiegu. Dzięki za przepis

    OdpowiedzUsuń
  4. Dziś upiekłam bułki z tego przepisu wyszły pyszne może trochę jaśniejsze niż Twoje ale ja mam piec na butlę gazową i nigdy nie używalam w nim termoobiegu i bałam się że mi się zrobi zakalec ale następne spróbuję na termoobiegu..

    OdpowiedzUsuń
  5. Jeśli mogę prosić o podanie. Jaki typ mąki pszennej został użyty do bułeczek? Z góry dziękuję. Dorota

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zwykle używam typu 650, ale jeśli masz np. 550 to też wielkiej różnicy nie będzie, też możesz użyć.

      Usuń
  6. Jeśli już jakaś bułka zostanie mi na drugi dzień robi się twardawa, czemu tak szybko się starzeje ?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Pieczywo pszenne generalnie o wiele szybciej się starzeje niż żytnie. A z kolei pieczywo domowe (pszenne) szybciej się starzeje niż sklepowe. W domowym nie masz dodatków, które przedłużają świeżość. Ale odnosząc się do twojego problemu: na drugi dzień moje bułki zawsze są niemal tak samo świeże jak pierwszego dnia. Może spróbuj dodawać troszkę mnie mąki. Zbite ciasto się nieco szybciej starzeje niż takie trochę luźniejsze.

      Usuń
    2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

      Usuń
    3. jezeli bulki robia sie twarde to za krutko rosly.

      Usuń
  7. Witam,ja kilka słów odnośnie świeżości pieczywa.Ja dodaję ziemniaki do ciasta,wtedy bułeczki zachowują świeżość przez dłuższy czas. Na 450g mąki daję 170g ziemniaków ugotowanych i rozgniecionych widelcem, 140ml ciepłej wody,80ml ciepłego mleka,60g miękkiego masła,po łyżeczce soli i cukru,7g drożdży instant. Wyrabiam ciasto ok.10min.Ciasto jest lekko klejące bo ziemniaki rozrzedzają ciasto,ale po długim wyrabianiu ciasto jest w sam raz.Reszta jak powyżej. Halina

    OdpowiedzUsuń
  8. ja pieke chleb juz od kilku lat .

    OdpowiedzUsuń
  9. Troche zmodyfikowalam, zamiast 500 g m. pszennej dodalam 400 + 100 z pełnego przemialu. Wyszly wyśmienite :D dzieki za dobry przepis.

    OdpowiedzUsuń
  10. Fantazja! Petarda! Dokładnie takiego przepisu szukałam, zwykłe, najpyszniejsze na świecie chrupiące bułeczki. Dziękuję za ten przepis i pozdrawiam gorąco :)) Natijelonka

    OdpowiedzUsuń
  11. Witam, ja też piekłam te bułeczki i wyszły wspaniałe , bardzo dziękuje za ten przepis, zaraz idę robić chlebek pszenno- żytni ze słonecznikiem, dam znać jak wyszedł jutro pa ! I dziękuję za przepisy

    OdpowiedzUsuń
  12. bardzo smaczne, można urozmaicić zdrowymi dodatkami, polecam:)

    OdpowiedzUsuń
  13. wczoraj zrobiłam bo zapomniałam kupić pieczywa, są rewelacyjne, nawet dziś rano dzieci zajadały i chwaliły że takie mięciutkie i delikatne, super przepis, dzięki

    OdpowiedzUsuń
  14. wspaniały przepis! bułeczki cudowne, lekkie PYCHOTAAAA!

    OdpowiedzUsuń
  15. Bułki są bardzo dobre, piekłam je już dwa razy i są cudne, smaczne. Dziękuję za przepis!!

    OdpowiedzUsuń
  16. Bułeczki rewelacja!:) na stałe przepis zagości w naszym domu.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zapraszamy więc do nas częściej, znajdziesz więcej fajnych przepisów :)

      Usuń
  17. Wspaniałe bułeczki. Moje dzieci się w nich zakochały. Mają chrupiąca skórkę i cudowne puchate wnętrze .... dziękuję za przepis, niejeden już zresztą:). Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  18. A można użyć suchych drożdży? Tu gdzie mieszkam to akurat o świerzych drożdzach to nawet nie słyszeli.....

    OdpowiedzUsuń
  19. Nie wiedziałam, że zrobienie bułek jest takie proste! Nie obyło się bez ' błędów mlodosci' i przesoliłam. Zaskoczyło mnie, że bułeczki wychodzą takie malutkie. Moja rodzinka woli większe. I coś mi się wydaje że zobaczę jakie macie tu jeszcze przepisy :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jest bardzo proste, a przesoleniem się nie martw. Za drugim razem wyjdzie lepiej. Co do rozmiaru nasze były normalnej wielkości, może twoje powinny jeszcze trochę podrosnąć. I zapraszamy do nas częściej :)

      Usuń
  20. Dziekuje za przepis,bulki sa rewelacyjne.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Polecamy się na przyszłość, zapraszamy częściej :)

      Usuń
  21. Te łyżeczki soli i cukru mają być czubate, czy płaskie?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Płaskie. Zawsze posługujemy się płaskimi łyżeczkami.

      Usuń
    2. Jeszcze typ mąki poproszę. Z góry dziękuję :)

      Usuń
    3. Już dopisałem w przepisie. Typ 550 lub 650.

      Usuń
    4. ile bułeczek wyjdzie??

      Usuń
    5. Wyjdzie 9 bułek, tak jak jest napisane w przepisie.

      Usuń
  22. Pyszne bułki! Właśnie jemy jeszcze ciepłe. Wyrabialiśmy ciasto w automacie do chleba i dodaliśmy odrobine wiecej wody. Efekt extra! Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Cieszę się, że smakują :) Zapraszamy do nas częściej.

      Usuń
  23. Wczoraj zrobiłam i dzisiaj znowu... i tak teraz pewnie będzie co drugi dzień :) PYYYYSZNE!!!

    OdpowiedzUsuń
  24. No to szybciej by było pójść lub pojechać do sklepu. Toż to ze 2,5 godziny trwa. Jakbym padała na buzię to w życiu by mi się nie chciało.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Decydując się na domowy wypiek pieczywa musimy zdawać sobie sprawę, że trwa to dłużej niż wypad do sklepu. To nie tylko zabawa ale i styl życia. Jeżeli ktoś woli tłumy w markecie zamiast przyjemności w kuchni to możemy życzyć tylko smacznego, chociaż wątpię aby pieczywo ze sklepu takie było.

      Usuń
  25. Bułeczki upieczone i wiecie co już nie kupię bułek w sklepie 😀Pomimo późnej pory tj. 00:05 wcinam pyszną buleczkę z serem żółtym... Mniammmm😆😆😆😆 Co prawda padam juz na twarz po całym dniu ale opłacało się i wcale nie trwa to tak bardzo długo, bo większość czasu to wyrastanie ciasta, wiec wtedy można zrobić dużo innych rzeczy.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Miło nam słyszeć takie słowa :) No i prawdą jest, że pieczywo niby robi się długo. Niby... Bo tak naprawdę to ty musisz tylko wyrobić ciasto i ewentualnie uformować kształt chleba czy bułek. Reszta to tylko wyrastanie, w tym czasie możesz robić cokolwiek chcesz. Na przykład inne pieczywo :)

      Usuń
  26. Czy muszę użyć całe ciasto odrazu? Czy mogę użyć np. połową i połowę odstawić do lodówki czy coś i zrobić bułeczki ok. 2 godziny później?

    Pozdrawiam ! :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Myślę, że powinno się udać, możesz parę godzin potrzymać w lodówce.

      Usuń
  27. Piekłam je już wiele razy, wyszły nawet gdy pomieszałam proporcje.
    Znikają zanim jeszcze piekarnik wystygnie i zapach się ulotni :)

    OdpowiedzUsuń
  28. i oczywiście przepis ma już połowa mojej rodziny ;)

    OdpowiedzUsuń
  29. witam jestem w trakie roboty ,bo nie ma chleba w domu :( , ale dałem mąkę typ 400 tylko taką mam ,wyjdzie mi to ?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Pewnie wyjdzie, ale będzie inne w smaku. To o wiele delikatniejsza mąka, ma inną konsystencję, inaczej się układa, formuje. Ale coś tam wyjść powinno :) Nie to samo co u nas, ale bułki na śniadanie będą z pewnością. Być może będzie też potrzebna inna ilość płynów.

      Usuń
  30. ok, za 2godziny będę wiedział ,ciasto rośnie , na przyszłośc zaopatrzę się w typ 550 , wędliny od dwóch lat już sam robię to bułki swojskie się przydają :)

    pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Już pojadłem ze swojską szynką i pomidorem z cebulką rewelacja !!!:)) Wyszły mięciutkie jak bułki z hamburgera , w między czasie znalazłem cały wór 10kg mąki typ 500 ,więc będzie z czego robic bułeczki. Ekstra przepis prościutki , szybki i sprawdzony dla laika.

      Usuń
  31. Bułki pyszne :) piekłam wczoraj według przepisu- może trochę krócej rosły. piękne, puszyste i świeże na drugi dzień :) Pozdrawiam Marta

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Cieszą nas takie komentarze, fajnie, że Ci smakowało :)

      Usuń
  32. Dzis juz bulek noe bedzie zrobilam rozczyn I nie wyrosl.
    Drozdze przelezaly za dlugo w lodowce,co nie zmienia faktu ze jutro sobie drozdze instant zakupie w duzej ilosci.mieszkam w niemczech w dodatku na wyspie polozonej 70km od ladu I niestety chleb jest tu paskudny. Wasze bulki sa ratunkiem.pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  33. Bulki sa fantastyczne uwielbiam was.a propo przechowywania ciasta w lodowce to ja robie w ten sposob ze wyrobione ciasto dziele na pol.jedna polowa zostaje do wyrosniecia w cieple druga zostaje zawinieta w folie tak aby nie bylo powietrza ale musi byc tej foli wiecej-na zapas I wkladam zeby sobie roslo na zimno.nastepnego dnia na wieczor mam wyrosniete ciasto,przerabiam je krotko formuje bulki I zostawiam do wyrosniecia.troche to dluzej trwa bo ciasto musi dojsc do temperatury pokojowej,ale przeciez ciasta nie trzeba pilnowac,samo rosnie...pozdrawiam I dziekuje za fantastyczny przepis

    OdpowiedzUsuń
  34. kochani, mam stary piekarnik elektryczny bez termoobiegu. jak mam piec? :(

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. No to po prostu bez termoobiegu, też powinno się udać.

      Usuń
  35. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Czy admin wyraził zgodę na tę reklamę?

      Usuń
    2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

      Usuń
  36. Zrobiłam dzisiaj bułeczki. Pierwszy raz udały się i smakowały. Przepis jak najbardziej polecam

    OdpowiedzUsuń
  37. Zrobiłam dzisiaj bułeczki. Pierwszy raz udały się i smakowały. Przepis jak najbardziej polecam

    OdpowiedzUsuń
  38. Bardzo dobre nawet na drugi dzień,polecam przepis innym :)

    OdpowiedzUsuń
  39. Witam, a jak najlepiej uformować bułki tak prawdę mówić to uformowanie sprawiło mi najwięcej trudności :) Pozdrawiam Natalia

    OdpowiedzUsuń
  40. Proszę o informację czy ma znaczenie jeśli ciasto się wyrabia robotem ??

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie ma znaczenia, my różnie wyrabiamy. Czasami ręcznie, czasami robotem. Ręcznie trzeba trochę dłużej, robotem krócej (7-10 minut).

      Usuń
  41. Zbyt apetyczne, żeby nie wypróbować ;) Pyszne!! Świetny przepis, łatwe wykonanie:)

    OdpowiedzUsuń
  42. Pyszne i chrupiące. W dodatku można zrobić w zdrowszej wersji dodając 1/3 mąki pszennej razowej :)

    OdpowiedzUsuń
  43. Właśnie zrobiłam, chyba za krótko jednak miałam w piekarniku bo nie zrobiły się chrupiące ale i tak są mega pyszne :D na pewno jeszcze nie raz wykorzystam przepis :)

    OdpowiedzUsuń
  44. właśnie przymierza się do zrobienia bułek i zastanawiam się ile bułek wyjdzie z tych proporcji?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Wyjdzie 9 bułek, tak jak jest napisane w przepisie.

      Usuń
    2. bułki pyszne i ładnie przyrumienione.następnego dnia również mięciutkie.Pychota polecam goraco

      Usuń
  45. Witam! to pierwszy przepis na bułki pszenne, które są bułkami!!
    Rewelacyjny przepis!!! Polecam!!! Z tym że oczy się kleiły autorowi to trochę naciągane, bo cały proces trwa trochę czasu...ale WARTO!!!!
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  46. Pyszne te bułki. Właśnie zjadłam i od razu muszę polecić ten przepis wszystkim którzy się jeszcze zastanawiają. Ja zrobiłam 6 sztuk bo chciałam żeby były większe. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  47. Pyszne te bułki. Właśnie zjadłam i od razu muszę polecić ten przepis wszystkim którzy się jeszcze zastanawiają. Ja zrobiłam 6 sztuk bo chciałam żeby były większe. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  48. ������������ Właśnie zjedliśmy z mężem po pół świeżutko upiczonej i lekko przestudzonej bułeczki (tylko po pół,bo to juz właściwie noc �� ) !!! Po prostu przepyszna!!!! Cudo.... mniammmm!!!! Fantastyczny i prosty przepis. Ja robiłam w maszynie do chleba �� dziękuję za super przepis!

    OdpowiedzUsuń
  49. Upiekłam bułeczki wg Twojego przepisu. Pomalowałam je polewą na chlebek i obsypałam makiem. Przepyszne, pachnie jak w piekarni:)

    OdpowiedzUsuń
  50. A propos klejących się oczu:) Czy gdyby wyrobić ciasto i je zostawić a dopiero rano piec to ma to szansę powodzenia? Robił ktoś tak?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ma szansę powodzenia, śmiało możesz tak zrobić. Wyjdą ci pewnie inne bułki niż moje, ale myślę, że równie smaczne.

      Usuń
    2. Tak. Wyjdą. Tylko ja dodaję wtedy odrobinę drożdży rozrobionych z cukrem w wodzie i zarabiam ciasto prósząc mąką. Odstawiam do wyrośnięcia na godzinę jak świeżo zrobione. Potem klasycznie na blachę do wyrośnięcia i piekarnik 200/20 (stopni/minut).

      A teraz update^2:
      Dodaję do nich parzone i oprószone mąką rodzynki, pestki dyni, słonecznik, robię nieco słodsze, i troszkę więcej daję do ciasta oleju (zawsze daję olej).

      Usuń
  51. upiekłem według przepisu pycha.Dzięki.

    OdpowiedzUsuń
  52. Właśnie upiekłam bułeczki. Są pyszne. Tylko trzeba pilnować piekarnika. Ja mogłam wyciągnąć 2 min wcześniej bo skórka wyszła trochę za twarda. Naprawdę polecam ten przepis.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Fakt, każdy piekarnik grzeje inaczej. Ale cieszę się, że bułki smakowały ;)

      Usuń
  53. A ja piekłem bułki nie pierwszy raz i odkryłem, że aby były miękie i świeże przez długi czas wystarczy piec je na 250 stopni, grzałka gòra-dół przez 6-7 minut aż zrobią się ciemniejsze... Bo przez 20 minut w 200 stopniach to za bardzo je wysusza i po ledwo 2 dniach już sie kruszą. Polecam naprawde warto poeksperymentować ��

    OdpowiedzUsuń
  54. To czekam na relacje z szybkiego wypieku bo chciałbym wiedzieć jak to u innych będzie wyglądało i smakowało przede wszystkim :)

    OdpowiedzUsuń
  55. I tego oczekiwałem...Dzisiaj robię bułki z mąki orkiszowej typ 550... Jeszcze bardziej zdrowe. Oczywiście na 250 stopni :) Wyszły jak zawsze puszyste i mięciutkie z twardą skórką. I ten zapach, AHHhhhh...

    OdpowiedzUsuń
  56. Cudowny przepis, wyszły idealne! Proporcje doskonałe, nic sama nie musiałam kombinować. Mistrzostwo świata.

    OdpowiedzUsuń
  57. Wlasnie po kolacji z bułeczkami. Przepis rewelacja, bułeczki przepyszne. Z domową nuttellą bomba :) nie tylko kaloryczna :D

    OdpowiedzUsuń
  58. Bułeczki przepyszne :) Mąż sam piekł :) Skróciliśmy tylko czas piczenia z termoobiegiem do 5 minut :) Rewelacja , dzieci zachwycone !

    OdpowiedzUsuń
  59. Dobry przepis. Bułki upieczone i smaczne ;)

    OdpowiedzUsuń
  60. A moje wyszły jak świeże kajzerki a nie zwykle bułeczki ale i tak są przepyszne

    OdpowiedzUsuń
  61. Bułki rewelacyjne, robią furorę u mnie w domu i u moich koleżanek :-)

    OdpowiedzUsuń
  62. Coś przewspaniałego... Bardzo dziękuję za ten przepis :-)

    OdpowiedzUsuń
  63. Moje wyszły trochę bardziej blade niż te na waszym zdjęciu ale poza tym mniam

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Każdy piekarnik grzeje nieco inaczej, jeden mocniej, inny słabiej. Widocznie twój nieco słabiej niż nasz ;) Na drugi raz piecz minutę, dwie czy trzy dłużej. Ale najważniejsze, że smakowało ;)

      Usuń
  64. Ja też muszę powiedzieć, że to super przepis. Ostatnio na próbę zrobiłam z innego i były dużo gorsze. I dodam, że ja nie czekam aż ciasto urośnie- od razu nakładam porcje na blachę i do piekarnika z termoobiegiem. Rosną jak szalone! U mnie wszystko z rozczynem i pieczeniem trwa do 40 minut.

    OdpowiedzUsuń
  65. właśnie upiekłam i wcinam jeszcze cieplutkie z masełkiem... niebo w gębie! ;)

    OdpowiedzUsuń
  66. Ciasto wyszło mi strasznie gęste,twarde,jak na makaron-tak ma być? Wszystko odmierzone precyzyjnie....

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tak twarde to raczej nie. Wiesz, każda maka nieco inaczej chłonie wodę, czasami potrzeba jej ciut mniej lub ciut więcej niż w przepisie. Spróbuj następnym razem nieco zwiększyć ilość wody.

      Usuń
    2. Tak własnie zrobiłam,ale bałam się,że może nie wyjdą-teraz rosną-dam znać co mi wyszło :)

      Usuń
    3. A no to dobrze zrobiłaś ;) Ale daj znać.

      Usuń
    4. Wyszły rewelacyjne :) W ogóle nie czuć drożdży,a tego się bałam ,bo przeważnie to było minusem innych ,które piekłam :) można tu jakoś dodać zdjęcie? pochwaliłabym się ;)

      Usuń
    5. Zdjęcie chyba się nie da, sam nie wiem. Ale cieszę się, że się udały ;)

      Usuń
  67. A czy można zamrozić np.połowę ciasta?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nigdy nie mroziłem, ale myślę, że można.

      Usuń
    2. Lepiej upiec z całości i zamrozić upieczone bułeczki :) potem tylko po rozmrożeniu na 5 min.do piekarnika i jak świeże -często tak robię

      Usuń
    3. Dobrze wiedziec, ze nic sie z nimi nie dzieje 😉

      Usuń
  68. Te bułki są świetne. Robię je od 3 lat zawsze jak brakuje nam chleba przypominam sobie o tym świetnym przepisie a odkąd mam robota mieszajacego robienie czegokolwiek to niesamowita przyjemność. Bardzo dziękuję za dodanie tego przepisu

    OdpowiedzUsuń
  69. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  70. Ja jestem na tyle leniwa, że jeszcze nigdy nie wpadłam na to, aby rozpuścić masło w rondelku, potem je studzić i dodawać do ciasta (a potem jeszcze myć rondel), więc robię w ten sposób: wrzucam pokrojone masło do dużego kubka, zalewam gorącą wodą i ono się rozpuszcza, dodaję mleka (zwykle mam zimne z lodówki więc finalnie wychodzi letnia mieszanka, oczywiście odmierzam ilość mleka i wody), jeśli jest w przepisie jajko to też dodaję i mieszam z mąką i innymi składnikami :D dzięki za przepis- sprawdził się!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję, że tutaj jesteś. Zostaw komentarz, napisz, co sądzisz o blogu czy o tym konkretnym przepisie. Nie zostawiaj natomiast w komentarzu linków (ani do swojej strony, ani do żadnej innej) - chyba, że kontekst rozmowy tego wymaga. Jeśli interesuje Cię zareklamowanie się na blogu, to po prostu zajrzyj do zakładki "Współpraca".

Popularne posty